Veranstaltungsarchiv

SLO

SEPTEMBER 2017
SODOBNI PLES / MODERNER TANZ

>> CoFestival – mednarodni festival sodobnega plesa / CoFestival – internationales Festival für modernen Tanz
16.9.2015, 20.00h – Ljubljana, Kino Šiška (Katedrala): Doris Ulrich: Boom Bodies
20. 9. 2017, ob 19:30h – Ljubljana, Kino Šiška (Komuna): Willi Dorner: One
NOVI MEDIJI / NEUE MEDIEN

>> 9. Festival Speculum Artium: Umetnost in znanost za opolnomočenje / Art and science to empower
14.-.16.9.2017 – Trbovlje, Delavski dom Johannes Wernicke, Thomas Hoch
GLASBA / MUSIK

>> Festival Maribor
Peter Matzka & Christian Schmidt: Fantazija / Fantasie
17.09.2017, 11:00h – Maribor, Pokrajinski muzej (Viteška dvorana) Grajska ulica 2
MEDNARODNI FILOZOFSKI SIMPOZIJ / INTERNATIONALES PHILOSOPHIESYMPOSIUM

8.9. 2017, 20:00h – Škocjan, Domačija Pr’ Vncki Umetniški večer / Literaturabend: Margaret Kriedl (A)
11.9.2017, 19:00h – Ljubljana, Vrt svobode: Poezija-podoba-glas / Poesie – Abbild – Stimme: Dietmar taucher (A) & Boris Šinigoj (SLO)
GLASBA / MUSIK

>> Festival Maribor
Amarcord Wien: Bon voyage – od Dunaja do Piazzolle / Bon Voyage – von Wien bis Piazzolla
6.09.2017, 19:30h – Maribor, Narodni dom (Velika dvorana / Großer Saal), Ulica kneza Koclja 9
EKSPERIMENTALNA GLASBA / EXPERIMENTELLE MUSIK

>> Festival Sound Explicit
Daniel Noesig & Robert Jukič
5.9.2017, 20:00h – Ljubljana, Galerija Jakopič / Jakopič-Galerie, Slovenska cesta 9
GLASBA / MUSIK

>> Tartini Festival
Vittorio Ghielmi
1.9.2017, 20:00h – Piran, Tartinijeva hiša / Tartini-Haus
PLES / TANZ

>> Festival Front@
Dance Communication Lab: Alexander Tesch in / und Katharina Illnar
2.9.2015, 11.00h – Murska Sobota, Slovenska (plesna) ulica

GLASBA / MUSIK

>> Tartini Festival
Salzburški baročni trio / Salzburger Barock-Trio
3.9.2017, 20:00h – Piran, Minoritski samostan / Minoritenkloster
GLASBA / MUSIK

>> Evropski dnevi judovske kulture / Europäische Tage der jüdischen Kultur:
Vienna Tango Quintet – Koncert argentinsko-judovske glasbe / Konzert argentinisch-jüdischer Musik
3.09.2017, 20:00h – Ljubljana, Judovski kulturni center / Jüdisches Kulturzentrum, Križevniška ulica 1
AUGUST 2017
LITERATURA / LITERATUR

>> Dnevi poezije in vina 2017 / Days of poetry and wine 2017
Branje / Lesung – Helwig Brunner
25.8.2017, 20:30h – Ptuj, Vrazov trg
GLASBA / MUSIK

>> Dnevi poezije in vina 2017 / Days of poetry and wine 2017
Koncert / Konzert Bališ
25.8.2017, 22:00h – Ptuj, Vrazov trg
GLASBA / MUSIK

>> Poletni koncerti v Taverni / Sommerkonzerte in der Taverne
Dobrek Bistro
21.8.2017, 21:00h – Koper, Taverna, Pristaniška ulica 1
GLASBA / MUSIK

>> Festival Bohinj
Mozart Quartett Salzburg ˛& Michael Martin Kofler
10.8.2017, 20:30h Srednja vas pri Bohinju, Cerkev Sv. Martina / St. Martin-Kirche
GLASBA / MUSIK

>> Jazz koncert / Jazz Konzert
Klemens Marktl Sextet feat. Joe Locke
10.8.2017, 20:00h – Ljubljana, Repete Bar, Gornji trg 23
JULI 2017
GLASBA / MUSIK

>> Koncert / Konzert
Duo Ohrwärmer
27.7.2017, 20:30h – Ljubljana, Plečnikova hiša / Plečnik-Haus, Karunova 4-6
GLASBA / MUSIK
>> OrkesterkamP XII
2.-26.7.2017 – Bovec
Koncert / Konzert TrobiNOVA & Josef Steinböck
15.7.2017, 20:30h Bovec, Prijon športni center, Čezsoča 2B
GLASBA / MUSIK
>> 18. Kreativni tabor Sajeta / 18th Art & Music Festival Sajeta
3.-9.7.2017 – Tolmin
Mia Zabelka: 6.7.2017 21:00h: – Tolmin, Kinogledališče
Villalog, Electric Indigo & Zahra Mani: 8.7.2017, 21:00h – Tolmin, Sotočje ‎
JUNI 2017
GLASBA / MUSIK

>> Praznik situl / Situla-Fest
Ansambel Cantlon / Ensemble Cantlon
26.6.2017, 19:00h – Novo Mesto, Glavni trg
LITERATURA / LITERATUR

>> Literarno srečanje / Literatur-Treffen: Andreas Unterweger, Guillaume Métayer, Aleš Šteger
22.6.2017, 19:15h – Ljubljana, Francoski inštitut / Institut Français, Breg 12
KINO OTOK / ISOLA CINEMA
9.6.2017, 20:00h: – Ljubljana, Slovenska kinoteka, Miklošičeva cesta 28 – MEMORIES (SPOMINI); kratki filmi / Kurzfilme – Diagonale
10.6.2017, 19:00h: – Ljubljana, Slovenska kinoteka, Miklošičeva cesta 28 – Those Shocking Shaking Days (Ti pretresljivi tresoči časi)
KONFERENCA / KONFERENZ

>> Marija Therezija – razsvetljena reformatorka in babica Srednje Evrope / Maria Theresia – aufgeklärte Reformerin und Großmutter Mitteleuropas
7.-9.6.2017 – Ljubljana, Atrij ZRC, Novi trg 2
Otvoritev / Eröffnung: 7.6.2017, 20:00h – Koncert / Konzert: Musica cubicularis
BRANJE IN POGOVOR / LESUNG UND GESPRÄCH
>> Literatura živi – avtorice & avtorji iz Avstrije / Literatur lebt! – AutorInnen aus Österreich
– Elena Messner
1.6.2017, 17:00h – Maribor, UKM – Glazerjeva dvorana, Gospejnu ul. 10
2.6.2017, 11:00h – Ljubljana (Trubarjeva hiša, Stritarjeva 7)
LITERATURA / LITERATUR
>> Cornelia Travnicek, Ann Cotten ˛& Jakob Kraner
1.6.2017, 20:00h – Sežana, Knjižnica / Stadtbibliothek, Ul. Mirka Pirca 1
2.6.2017, 20:00h – Ljubljana, ŠKUC- Stari trg 21, Ljubljana
MAI 2017
GLASBA / MUSIK

>> Festival Druga godba
25.5.2017, 19:30h – Roy de Roy – Piran, Tartinijev trg
27.5.2017, 16:30h – Bratko Bibič, Otto Lechner & Wiener Ziehharmoniker – Ljubljana, Cankarjev dom, Klub CD, Prešernova 10
FESTIVAL SVETLOBNA GVERILA

>> Inštalacija & Video mapping MO:YA VISUALS / Installation & Video mapping MO:YA VISUALS
17.5. – 20.5.2017, 21:30 – 00:00h – – Ljubljana, različne lokacije po središču mesta / verschiedene Locations in der Stadtmitte
GLASBA / MUSIK

>> Jazz Cerkno – Big band RTV Slovenija feat. Jaka Kopač & Reinhold Schmölzer
18.5.2017, 19:00h – Cerkno, Glavni oder / Hauptbühne
IMPROVIZIRANA GLASBA / IMPROVISIERTE MUSIK

>> Koncertni cikel „Brezmejna disonanca“ / Konzertzyklus „Grenzenlose Dissonanz“ – 10.4. – 18.5.2017
Budimpešta, Dunaj, Ljubljana / Budapest, Wien, Laibach
18.5.2017, 19:00h – Ljubljana, Vodnikova Domačija Šiška
Trio Margarethe Maierhofer-Lischka, Vid Drašler & Gergő Kováts
LITERATURA / LITERATUR
>> 7. mednarodni dan lirike na Oddelku za germanistiko v Ljubljani ob 50. rojstnem dnevu Franzobla / 7. Internationaler Lyriktag der Germanistik Ljubljana zum 50. Geburtstag von Franzobel
15.5.2017, 10:30-18:00h – Ljubljana, Filozofska Fakulteta / Philosophische Fakultät, Aškerčeva 2, Modri salon – 526
15.5.2017, 19:00h (Branje / Lesung) – Ljubljana, Trubarjeva hiša / Trubar-Haus, Stritarjeva 7
16.5.2017, 17:00h (Branje / Lesung) – Maribor, UKM / Universitätsbibliothek Maribor, Glazerjeva dvorana / Glazer-Saal, Gospejna ulica 10
APRIL 2017
RAZSTAVA / AUSSTELLUNG

>> Eva Ornella & Barbara Essl
6.4.-28.4.2017 – – Ljubljana, Galerija KULT3000, Metelkova 2/b
ANIMATEKA
>> Filmski mozaik – magija Avstrijskega filmskega muzeja / Filmisches Mosaik – Magie des Österreichischen Filmmuseums
18.4.2017, 20:00h – Ljubljana, Slovenska kinoteka, Miklošičeva 28
Gost / Gast: Christoph Huber – kurator Avstrijskega filmskega muzeja / Kurator am Österreichischen Filmmuseum
15. KOROŠKI KULTURNI DNEVI / 15. KÄRNTNER KULTURTAGE >> Razstava, predstavitve knjig, lutkovna igra, koncert, literarno-glasbeni večer / Ausstellung, Buchpräsentationen, Puppentheater, Konzert 4.-25.4.2017 – Ljubljana
Podroben program najdete tukaj / Das genaue Programm finden Sie hier:
SVIRÉL 2017 (22.3. – 9.4.2017 – Nova Gorica, Dobrovo, Vipolže)
Wolfgang Brunner
7.4.2017, 20:30h – Dobrovo v Goriških Brdih, Grad Dobrovo / Schloß Dobrovo
: koncert žirantov za pihala / Konzert der Juroren: Gerald Preinfalk
MÄRZ 2017
RAZSTAVA / AUSSTELLUNG

>> Metamorphose
Christine Kertz
29.3.-4.4.2017 – Ljubljana, Galerija KULT3000, Metelkova 2/b

GLASBA / MUSIK
>> Koncert / Konzert Trio Alba
31.3.2017, 20:00h – Koper, Pokrajinski Muzej / Regional Museum, Kridičeva ulica 19
1.4.2017, 20:30h – Dobrovo v Goriških Brdih, Klet Brda, Zadružna cesta 9
(v okviru tekmovanja Svirél / im Rahmen des Wettbewerbs Svirél)
SVIRÉL 2017 (22.3. – 9.4.2017 – Nova Gorica, Dobrovo, Vipolže)
31. 3.2017, 20:30h – Šlovrenc v Goriških Brdih, Domačija Kabaj: Koncert brenkala / Konzert Zupfinstrumente : Martin Mallaun
31. 3.2017, 20:30h – Šempeter pri Gorici, Coroninijev dvorec: Koncert godala / Konzert Streichinstrumente: Arkadij Winokurow
FESTIVAL
“Hiša strpnosti 2017” / “House of Tolerance 2017”
26.-31.3.2017 – Ljubljana, MiniTetaer, Križevniška 1
29.3.2017, 21:00h: Koncert / Konzert: Duo Alma & Ronan Nissan – Ljubljanski grad / Burg von Ljubljana
30.3.2017, 17:00h: Film Puščavski otroci / Desertkids
31.3.2017, 17:00h: Film Sanjana / Die Geträumten
FILM

>> Filmski festival KINOTRIP / Filmfestival KINOTRIP
Film „Eden od nas“ / „Einer von uns“
30.3.2017, 18:00h – Ljubljana, Kinodvor, Kolodvorska 13
Gost / Gast: Jack Hofer “ – igralec / Schauspieler
LITERARNO PREDAVANJE IN BRANJE / POETIKVORTRAG UND LESUNG
>> Literatura živi – avtorice & avtorji iz Avstrije / Literatur lebt! – AutorInnen aus Österreich – Judith Nika Pfeifer
27.3.2017, 10:30h: literarno predavanje / Poetikvortrag– Ljubljana, (FF / Philosophische Fakultät, Aškerčeva 2, pred. / Raum 02)
17:00h: Branje / Lesung – Ljubljana (Trubarjeva hiša, Stritarjeva 7)
KONCERT / KONZERT

>> Citrarski festival 2017 / Zitherfestival 2017
Ansambel Klangmosaik / Ensemble Klangmosaik
26.3.2017, 17:00h – Žalec, Dom II. Slovenskega tabora, Aškerčeva 9a
FILM

>> Festival frankofonskega filma / Festival du film francophone
Film „Revanche“ (Povračilo)
24.3.2017, 20:00h – Ljubljana, Kinoteka, Miklošičeva cesta 28
GLASBA / MUSIK

>> Monika Stadler – solo koncert / Solokonzert
24.3.2017, 19:30h – Ptuj, MuziKafe, Vrazov trg 1
ANIMATEKA / ANIMATHEKA
>> Animirani film v Avstriji 1920 – 2016 / Österreichische Animation 1920–2016
9.3.2017 – Ljubljana, Slovenska kinoteka, Miklošičeva cesta 28
19:00h – »Zgodovina« / „Geschichte“ – 1920 – 1970
21:00h – »Sodobnost« / „Gegenwart“ – 2011 – 2016
Gost / Gast: Thomas Renoldner
FEBRUAR 2017
PREDSTAVITEV KNJIGE / BUCHPRÄSENTATION
>> Enciklopedija slovenske kulturne zgodovine na Koroškem od začetkov do leta 1942 / Enzyklopädie der slowenischen Kulturgeschichte
in Kärnten / Koroška – Von den Anfängen bis 1942
9.2.2017, 16:00h
– Ljubljana, SAZU, Novi trg 3 (Prešernova dvorana)

RAZSTAVA / AUSSTELLUNG

>> Človek na meji / Der Mensch an der Grenze
Kati Bruder, Karin M. Pfeifer, Sula Zimmerberger & Gino Alberti
24.1.-3.2.2017 – Ljubljana, Galerija Alkatraz, Masarykova 24

GLASBA IN KONFERENCA / MUSIK UND KONFERENZ
>> Festival MENT 2017 – Ljubljana, 1.-3.2.2017

Mieux – 2.2.2017, 00:15 – Ljubljana, Channel Zero
Stergin – 3.2.2017, 23:30 – Ljubljana, Menza pri koritu
White Miles – 3.2.2017, 23:45 – Ljubljana, Klub Gromka

JANUAR 2017
KONCERT / KONZERT

>> Mladi Virtuozi – Florian Feilmair
26.1.2017, 19:30h – Ljubljana, Viteška dvorana, Križanke
NOVA GLASBA / NEUE MUSIK
>> Koncertni ciklus „Defonija“ / Musikzyklus »Defonija«
– Trapist, Watussi in Also.
23.1.2017, 21:00h – Ljubljana, Klub Gromka, AKC Metelkova
GLASBA / MUSIK

>> BUMfest 11 – Niki Waltersdorfer
20.1.2017, 18:00h (Otvoritev festivala / Eröffnung des Festivals) – Žalec, Dom II. Slovenskega tabora, Aškerčeva 9a
21.1.2017, 18:00h – Žalec, Dom II. Slovenskega tabora, Aškerčeva 9a

KONCERTNA TURNEJA / KONZERTTOURNEE
>> Julian Yo HEDENBORG, klavir / Klavier & Primož ZALAZNIK, violončelo / Cello
7.1.2017, 19:00h – Murska Sobota, Gledališče Park / Theater Park
8.1.2017, 19:30h – Ljubljana, Slovenska filharmonija / Slowenische Philharmonie
12.1.2917, 19:00h – Dunaj / Wien, Gesellschaft für Musiktheater